Gdzie są stosowane panele słoneczne?

Wiele gałęzi gospodarki korzysta z paneli słonecznych w celu zdywersyfikowania źródeł energii. Warto wiedzieć, że fotowoltaika nie ogranicza się do zastosować na dachach budynków, elewacjach i gruntach, przykładowo:

  • Pierwszy raz na większą skalę panele słoneczne zastosowano w przestrzeni kosmicznej - statki i sondy kosmiczne Panele słonecznedo tej pory z powodzeniem korzystają z systemów fotowoltaicznych celem zasilenia swoich akumulatorów.
  • Powszechnie stosowane kalkulatory i liczne zegarki zasilane są dzięki bateriom słonecznym niewielkich rozmiarów
  • Bardzo popularne są panele słoneczne odpowiedzialne za zasilanie latarni drogowych, morskich, sygnalizacji świetlnej, stacji meteorologicznych czy też miejskich automatów biletowych i parkomatów
  • Panele słoneczne coraz powszechniej wykorzystywane są w rolnictwie, na potrzeby np. procesu suszenia, napędzania pomp czy innych urządzeń i maszyn stosowanych w gospodarstwie rolnym

Szerokie zastosowanie paneli słonecznych sprawia, że małymi krokami zaczynają wypierać konwencjonalne źródła energii, jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa. Niezależność energetyczna i bezpieczeństwo to powody, dla których zarówno osoby fizyczne jak prowadzące działalność gospodarczą oraz firmy świadomie wybierają fotowoltaikę.

© by Elve - Fotowoltaika 

Zostaw nam swój numer

Skontaktujemy się z Tobą!


Elve - Fotowoltaika Kraków

Elve sp. z o.o. sp. k.
Retoryka 1
31-108 Kraków

Adres e-mail: info@elve.pl
Telefon: 12 200 21 00

KRS: 0000561231
NIP: 6772389604
REGON: 361651551

Kapitał zakładowy w całości opłacony