Fotowoltaika Andrychów

Fotowoltaika Andrychów: HerbObecnie mieszkańcy Andrychowa – odległej o niespełna 70 km od Krakowa małopolskiej miejscowości – mogą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i korzystać z dobrodziejstw ekologicznej energii wytwarzanej ze światła słonecznego za pośrednictwem technologii znanej jako fotowoltaika. Tą metodą wytwarzania energii powinni zainteresować się w szczególności właściciele firm, jako ci, którzy mogą zyskać wiele. Dlaczego więc – z punktu widzenia raczej ekonomicznego niż ekologicznego – inwestować w fotowoltaikę?

 • płacisz mniej za prąd – wytwarzasz go sam, zamiast kupować w firmie zewnętrznej
 • uniezależniasz się od wahań cen ustalanych przez dostawcę
 • inwestujesz dynamicznie – stopa zwrotu to ok. 10-15% poniesionych kosztów w skali roku

Atrakcyjne warunki inwestowania w fotowoltaikę w Andrychowie

Jest to możliwe dzięki dotacjom. Firma Elve z Krakowa poleca programy dofinansowywania fotowoltaiki prowadzone przez regionalny Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach programów dedykowanych rozwojowi energii słonecznej można uzyskać:

 1. Bezzwrotne dofinansowanie na fotowoltaikę – nawet do 20% wartości inwestycji (netto)
 2. Pożyczkę dla firm na korzystnych warunkach – z możliwością umorzenia części należności-> maks. wysokość pożyczki to 80% kosztów kwalifikowanych
  -> umorzenie – maks. do 40% wysokości kredytu
  -> niskie oprocentowanie – 3,0% w skali roku
  -> kredyt można spłacać od 3 do 12 lat

Istnieje możliwości połączenia z sobą obu ww. programów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Elve i skorzystania z trwającej teraz możliwości dokonania korzystnej inwestycji w fotowoltaikę w Andrychowie i okolicach na nadchodzące lata. Swoją ofertę kierujemy nie tylko do przedsiębiorców, ale również do posiadaczy domów.

Teren działania w województwie Małopolskim: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska, Andrychów, Olkusz, OświęcimMaków Podhalański, Myślenice, Dobczyce, Wadowice, Skawina, Trzebinia, Niepołomice, Miechów, Nowy Targ.

Maków Podhalański

Herb Maków Podhalański: fotowoltaikaMaków Podhalański to miejscowość położona w Małopolsce, w pięknej okolicy, nad rzeką Skawą. Zamieszkuje ją niespełna 6 tysięcy osób. Pierwsze wzmianki historyczne o tej miejscowości pochodzą z końca XIV wieku, ale prawa miejskie zostały nadane dopiero w 1840 roku. Ekologiczne metody pozyskiwania energii, jak fotowoltaika, mogą tu znaleźć zastosowanie i pomóc chronić okoliczną przyrodę. Rozwiązanie takie tym bardziej wydaje się interesujące, że w Makowie swoje siedziby mają zakłady przemysłowe, skoncentrowane głównie wokół przetwórstwa drzewa i wyrobu mebli. Maków Podhalański stanowi również przystanek na trzech szlakach turystycznych, z których dwa biorą w tej miejscowości swój początek. Oznacza to, że Maków jest dobrą stacją początkową dla osób chcących wybrać się na spacer po okolicznym Beskidzie Makowskim (najwyższy szczyt – Mędralowa 1169 m). Odwiedziny w Makowie zalecane są również osobom cierpiącym na choroby płuc – tutejszy mikroklimat został doceniony już w okresie międzywojennym. Pobyt można dodatkowo umilić sobie, podziwiając zabytkowe budowle, głównie pochodzące z XIX wieku.

 

 

Wadowice

Herb Wadowice: fotowoltaika

Wadowice to miasto położone niedaleko Krakowa, które w drugiej połowie XX wieku zasłynęło jako miejsce narodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Chociaż administracyjnie przynależne do województwa małopolskie, geograficznie położone jest na Pogórzu Śląskim. Historycznie, pierwsze wiadomości o Wadowicach pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku. Kilka wieków potem, kiedy dokonano rozbiorów Rzeczpospolitej, Wadowice znalazły się pod zaborem austriackim. Był to okres dla rozwoju ekonomicznego miasta korzystny. Osoby chcące odwiedzić Wadowice, będą mogły podziwiać znajdujące się w tym mieście zabytki, w tym kilka związanych z sylwetką Karola Wojtyły, a także zabytkowe kościoły, również z elementami pochodzącymi z XV w. Obecnie dynamicznie rozwijająca się miejscowość, oferuje szeroki zakres możliwości swoim mieszkańcom, również tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w przedsiębiorczości. Ekologia jest Wadowicom potrzebna, jak tylko niektórym innym miastom w Polsce. Zgodnie z raportem WHO przygotowanym w roku 2016, na liście najbardziej zanieczyszczonych miast UE, Wadowice zajęły dwudziestą lokatę. Fotowoltaika, jak również inne ekologiczne sposoby pozyskiwania energii mogą przyczynić do poprawy sytuacji w regionie.

 

 

Olkusz

Herb Olkusz: fotowoltaika

Olkusz leży w odległości 40 kilometrów od stolicy Małopolski, w pobliżu granicy z województwem śląskim, położone nad rzeką Babą. Olkusz stanowił od okresu średniowiecza ważny ośrodek wydobywczy. Wtedy na niewielkiej głębokości pod ziemią odkrywane były złoża srebra. Olkusz szybko, dzięki swojemu znaczeniu gospodarczemu, zyskał rangę jednego z kluczowych miast w całej Małopolsce. Po okresie świetności, upadek Olkusza wiązał się z częściowym wyczerpaniem złóż, wojnami (potop szwedzki) oraz serią pożarów, które niszczyły miasto. Duch tradycji górniczej i przemysłowej nigdy jednak miasta nie opuściła na dobre. W XIX wieku w mieście rozwijał się przemysł. Założono także słynną także do dzisiaj fabrykę naczyń, nazywającą się obecnie Emalia SA. Również okres powojenny był dla miasta łaskawy. Obecnie również tradycja górnicza jest podtrzymywana, a dla samego Olkusza charakterystyczne jest górnictwo cynkowo-ołowiowe. Wskrzeszać wydobycie w Olkuszu zaczęto w latach 60., po II wojnie światowej. Dzisiaj olkuska kopalnia jest jednym z czołowych ośrodków wydobywczych w Polsce. Mając na względzie dynamiczny rozwój Olkusza jako ośrodka przemysłowego, można zauważyć, że działający w jego obszarze przemysłowcy mogą wiele skorzystać na technologii, jaką jest fotowoltaika, oferująca możliwość obniżenia kosztów związanych z produkcją prądu.

 

 

Oświęcim

Herb Oświęcim: fotowoltaika

Oświęcim to miasto w województwie małopolskim, posiadające ponad 40 tysięcy mieszkańców, położone bardzo blisko granicy z województwem śląskim. Zostało zlokalizowane w pobliżu dwóch rzek – u ujścia Soły do Wisły. Ciekawostką dotyczącą miasta jest z pewnością to, że jego nazwa, oprócz polskiej, ma trzy inne formy. Niesławe „Auschwitz” wszystkim jest znane. Oprócz tego jednak nazwa miejscowości ma odpowiedniki w języku jidysz – Oszpicin, a także romskim – Auszwica. Oświęcim jest również interesujący ze względu na swoją długą historię. Zapiski historyczne wspominają o nim, jako o grodzie, już od drugiej połowy XII wieku. W trakcie swojej przeszło 800-letniej historii Oświęcim był także na okres ponad stu lat silnie związany z królestwem czeskim. Będąc potem częścią Królestwa Polski, wraz z rozpoczęciem się okresu rozbiorów, trafił pod władzę austriacką. Najczarniejszy okres w historii Oświęcimia związany był oczywiście z czasem II wojny światowej. Obecnie Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, będące przerażającą pamiątką po wymordowanych 1,1 – 1,3 milionach ludności, z których 90% stanowili Żydzi, którzy przed II wojna światową stanowili niemal połowę wszystkich mieszkańców miasta – 40 procent. Obecnie w Oświęcimiu odbywa się cykliczna impreza Life Festival Oświęcim, podczas której na scenach można zobaczyć czołowe gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej (zagrali m.in Elton John czy Eric Clapton). Festiwal powstał, by promować idee takie jak dialog między kulturami czy akceptację – w miejscu kojarzonym ze zbrodnią nazistowską.

 

 

Skawina

Herb Skawina: fotowoltaikaSkawina to miejscowość położona w odległości 13 kilometrów od Krakowa. Swoją nazwę wzięła od rzeki Skawinki, której kształt ma charakterystycznie wijący się i skomplikowany kształt. Jako miasto zostało założone w roku 1364 – tym samym, w którym powstała Akademia Krakowska, dzisiejszy Uniwersytet Jagielloński. Skawina obecnie boryka się ze znacznymi problemami natury ekologicznej. Na jakość życia mieszkańców negatywnie wpływa zanieczyszczenie. Oceniając jego poziom w raporcie przygotowanym w 2016 roku, Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała Skawinę na dwunastym miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w UE. Z tego względu rozwiązania ekologiczne w Skawinie mają szansę powodzenia i zyskania na popularności. Między nimi jest właśnie fotowoltaika, oferująca możliwości wytwarzania prądu elektrycznego bez szkody dla ekosystemu, i tak już nadwątlonego działalnością przemysłową człowieka. Na ternie Skawiny są to m.in. istniejąca od 1957 roku elektrownia Skawina, a także liczne fabryki – pustaków, ale również kawy zbożowej, podzespołów samochodowych, jak i słodyczy, czy nawet słynnych w całej Polsce paluszków Lajkonik, ale i mogącej stanowić ryzyko dla środowiska naturalnego, huty aluminium Skawina. Obecnie w Skawinie działa rozwinięta przez lata staraniem mieszkańców miasta infrastruktura kulturalno-sportowa, oferująca młodzieży i nie tylko, szereg zajęć dodatkowych do spędzenia poza szkołą. Wśród nich można wspomnieć m.in. o Teatrze Tańca „IKA”, czy o Centrum Kultury i Sportu, organizującym m.in. warsztaty plastyczne czy fotograficzne odbywające się w zabytkowym budynku-pałacyku „Sokół” przy ul. Mickiewicza.

 

 

Miechów

Herb Miechów: fotowoltaika

 

Na północ od Krakowa znajduje się Miechów, znane zapewne osobom korzystającym z połączeń kolejowych do Warszawy (stacja kolejowa). Obecnie miejscowość liczy sobie ponad 11 tys. mieszkańców i mieszkanek. Jego historia sięga końca XIII wieku. W tym małym mieście rozwój fotowoltaiki rozwija się bardzo szybko, a mieszkańcy coraz częściej korzystają z usług firm zajmujących się OZE.

 

 

Niepołomice

Herb Niepołomice: fotowoltaikaW sercu Małopolski znajduje się miejscowość Niepołomice. Mieszka tam ponad 11 tys. osób, a sama miejscowość znana jest przede wszystkim z obecności wspaniałego zabytku – Zamku Królewskiego z XIV wieku, zwanego również „drugim Wawelem”. Miasto odwiedzane jest przez liczne rzesze turystów, którzy doceniają piękne zabytki, które znajdują się w Niepołomicach.

 

 

 

Trzebinia

Herb Trzebinia: fotowoltaika

 

Trzebinia znajduje się w województwie małopolskim. Liczy sobie ponad 20 tys. mieszkańców i mieszkanek. Atrakcyjność dla tych, dla których fotowoltaika stanowi perspektywę inwestycyjną, wiąże się bezpośrednio z tym, że Trzebinia to ośrodek przemysłowy. Znajdują się tu m.in. ośrodki górnicze czy petrochemiczne.

 

 

Chrzanów

Herb Chrzanów: fotowoltaikaChrzanów znajduje się w Małopolsce, chociaż zaliczany jest również do aglomeracji górnośląskiej. Ziemia pod miastem jest bogata w złoża – m.in. rudy cynku i ołowiu, z czym związany był rozwój przemysłowy miasta na przestrzeni stuleci. Liczne zakłady produkcyjne sprawiają, że oszczędności energii przynosi – coraz częściej instalowana – fotowoltaika.

 

 

 

 

Szczepan Serwatka - koordynator ds. fotowoltaiki w AndrychowieSzczepan Serwatka
Koordynator ds. fotowoltaiki w Andrychowie i okolicach

telefon: 889 209 008
e-mail:  s.serwatka@elve.pl

 

Zostaw nam swój numer

Skontaktujemy się z Tobą!


Elve - Fotowoltaika Kraków

Elve sp. z o.o. sp. k.
Retoryka 1
31-108 Kraków

Adres e-mail: info@elve.pl
Telefon: 12 200 21 00

KRS: 0000561231
NIP: 6772389604
REGON: 361651551

Kapitał zakładowy w całości opłacony