Fotowoltaika Nowy Targ

Fotowoltaika w Nowym Targu
Ponieważ siedziba firmy Elve mieści się w Krakowie, naturalne stało się poszerzanie obszaru działalności na pozostałe miasta Małopolski. Nowy Targ to największe miasto Podhala, ośrodek handlowy, przemysłowy i komunikacyjny. Miasto leży u podnóża pięknych Gorców, a w niedalekich obszarach znajdują się aż cztery parki narodowe. Świadomość ekologicznych, przyjaznych środowisku rozwiązań z roku na rok rośnie. W nurt ten świetnie wpisuje się energia fotowoltaiczna. Instalowanie fotowoltaiki jest rozważane nie tylko przez osoby prywatne, ale także małe firmy i duże przedsiębiorstwa. Jest tak ze względu na liczne plusy zamontowania paneli fotowoltaicznych, między innymi:

  • redukcja opłat za prąd
  • w przypadku montażu paneli zwrot kosztów waha się w granicy nawet od 10 do 15%
  • niezależność od dostawcy prądu (w tym zmiennych cen)

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę i panele w Nowym Targu?

Panele fotowoltaiczne w Nowym Targu

Firma Elve od lat zajmuje się nie tylko sprzedażą paneli fotowoltaicznych, ale także chętnie doradza w sprawie dostępnych dofinansowań na montaż paneli. Polecanym przez nas i najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest program wsparcia zaproponowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. W jego skład wchodzi zarówno dotacja, jak i preferencyjna pożyczka.

 

Zatem program dzieli się na:
1. Dofinansowanie bezzwrotne na panele fotowoltaiczne (nawet 20% kosztów)
2. Pożyczka na instalacje paneli fotowoltaicznych w firmie (możliwość umorzenia części kosztów)

  • oprocentowanie jedynie 3,0% w skali roku
  • zwrot pożyczki od 3 do 12 lat
  • wysokość pożyczki sięga nawet 80% kosztów kwalifikowanych

Warto nadmienić, iż istnieje możliwość łączenia obu programów. Zapraszamy do kontaktu  zainteresowanych potencjałem fotowoltaiki przedsiębiorców z Nowego Targu.

Fotowoltaika Elve teraz także w  Nowym Targu i okolicach:

Nasi koordynatorzy działają także w miastach:

 

Myślenice

Herb Myślenic: fotowoltaika

Myślenice to leżące 30km na południe od Krakowa miasto powiatowe. Do 1998 roku przynależało do ówczesnego województwa krakowskiego. Obecnie jest częścią województwa małopolskiego oraz jednym z ośrodków aglomeracji krakowskiej. Myślenice leżą na rzeką Rabą, a także położone są pomiędzy wzgórzami Chełm i Uklejna. Same miasto jest na trasie drogi krajowej numer 7 łączącej Chyżne z Krakowem. W okolicach Myślenic odcinek tej trasy bardzo dobrze wszystkim znany jest jako tzw Zakopianka. Miasto posiada wiele cennych zabytków, zarówno architektonicznych, jak dzieł sztuki czy ekspozycji etnograficznych. Jednym z cenniejszych zabytków jest z pewnością kościół zbudowany w stylu gotyckim, w którym to można podziwiać XVI wieczny obraz uznany za cudowny. Myślenice to także stale rozwijające się gospodarczo miasto, w którym liczba małych i średnich przedsiębiorstw z roku na rok rośnie, z tego powodu coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorstw staje się energia odnawialna i fotowoltaika.

 Dobczyce

Fotowoltaika w Dobczycach

Dobczyce to miejscowość leżąca w województwie małopolskim. Jako jeden z ośrodków aglomeracji krakowskiej stanowi siedzibę gminy miejsko-wiejskiej Dobczyce. Miasto zlokalizowane jest w niezwykle urokliwym otoczeniu – pomiędzy Pogórzem Wielickim a Wisnickim. Dobczyce posiadają stosunkowo długi i ciekawą historię. Warto wspomnieć, że w XVI wieku Dobczyce były miastem królewskim, co wiązało się ze sporymi przywilejami dla mieszkańców. Jednym z ważnych i znanych osobistości, który pochodzi z Dobczyc był polski matematyk i astronom – Leonard Vitreatoris, żyjący w XV wieku. Ze względu na Jezioro Dobczyckie, miasto coraz aktywniej i na większą skalę podejmuje turystów. Przez kolejny kilka lat w planach jest rozbudowa i lepsze niż do tej pory zagospodarowanie terenów tuż przy jeziorze. Miasto chce się prężnie rozwijać pod względem turystycznym, udostępniając przyjezdnym szereg atrakcji, w tym sporty wodne.

Zakopane

Herb Zakopane: fotowoltaika

Zakopane – tego miasta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Jest jedną z najchętniej wybieranych przez turystów destynacji w Tatrach. Samo Zakopane stanowi siedzibę powiatu tatrzańskiego i jest zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego. Swój urok Zakopane zawdzięcza przede wszystkim wspaniałym pasmom górskim leżącym w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz bogatej i ciekawej kulturze ludowej. Idealna lokalizacja miasta sprawiła, iż nieoficjalnie Zakopane zostało uznane za polską stolicę sportów zimowych. Zarówno coroczne zawody w skokach narciarskich, idealne warunki do wszelkiego rodzajów sportów zimowych, a także leżące nieopodal szlaki górskie sprawiły, iż Zakopane rokrocznie odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy odwiedzających. Gospodarka miasta zatem głównie opiera się na turystyce, a także rzemiośle artystycznym i przemyśle spożywczym. Coraz większy rozwój miasta sprawia, że staje się ono także dobrym terenem do rozwijania się fotowoltaiki.

Rabka Zdrój

Rabka Zdrój herb: Fotowoltaika

Rabka-Zdrój jest miastem położonym w Kotlinie Rabczańskiej na terenie województwa małopolskiego. Na terenie Rabki znajduje się ujście potoków Słonki, Skomielnianki, a także Poniczanki do Raby. Na terenie miasta od lat funkcjonuje uzdrowisko, którego pacjentami w większości są dzieci. Zarówno klimat, jak i wody posiadające walory lecznicze pozytywnie wpływają na schorzenia układu oddechowego i krążenia u małych pacjentów. Z pewnością ten powód zaważył na przyznaniu miastu w 1996 roku Orderu Uśmiechu. Od tego czasu w Rabce organizowane są także różnego rodzaju Festiwale, którego odbiorami właśnie są dzieci. Miasto znane jest także ze świetnych szlaków turystycznych, zarówno pieszych wędrówek, jak i ścieżek rowerowych. Rabka słynie także ze swojego zamiłowania do alternatywnych sposóbów pozyskiwania energii jak np. fotowoltaika. Ciekawostką odnośnie miasta jest tzw “lud rabczański”, czyli ludność zamieszkująca tereny Rabki. Według badaczy społeczność ta znacząco różni się od innych grup góralskich.

 

Krzysztof Szewczyk - koordynator fotowoltaiki w Nowym TarguKrzysztof Szewczyk
Koordynator ds. fotowoltaiki w Nowym Targu i okolicach

telefon: 889 209 302
e-mail: k.szewczyk@elve.pl

Zostaw nam swój numer

Skontaktujemy się z Tobą!


Elve - Fotowoltaika Kraków

Elve sp. z o.o. sp. k.
Retoryka 1
31-108 Kraków

Adres e-mail: info@elve.pl
Telefon: 12 200 21 00

KRS: 0000561231
NIP: 6772389604
REGON: 361651551

Kapitał zakładowy w całości opłacony