Fotowoltaika Sosnowiec

 Herb Sosnowiec: fotowoltaika
Z przyjemnością informujemy, iż działalność firmy Elve została rozszerzona na kolejne regiony Polski. Od niedawna nasze usługi dostępne są także dla mieszkańców województwa śląskiego, w tym Sosnowca. Ze względu na coraz to większe zainteresowanie energią fotowoltaiczną wśród zarówno małych, jak i dużych firm, postanowiliśmy wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu. OZE i odnawialna energia coraz częściej jest wybierana jako alternatywny sposób pozyskiwania energii w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.
Wśród zdecydowanych korzyści zamontowania paneli fotowoltaicznych w firmie wymienia się:

  • brak zależności w stosunku do zakładu energetycznego
  • dla instalacji paneli fotowoltaicznych stopa zwrotu w skali roku może wynieść aż 15%
  • zminimalizowanie opłat za prąd

 

Fotowoltaika rozwijająca się w Sosnowcu i Częstochowie

Posiadamy szeroką wiedzę odnośnie dostępnych dotacji i pożyczek udzielanych na montaż paneli fotowoltaicznych. Dzięki ogólnodostępnym programom, zarówno regionalnym, ale też krajowym istnieje możliwość otrzymania dofinansowania. Tryby naboru wniosków przeprowadzane są według dwóch procedur: konkursowej lub ciągłej.
Ze względu na dotychczasowe doświadczenie oraz największe zainteresowanie naszych klientów polecamy zapoznać się z programem dofinansowań wystosowanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska.

Dla zainteresowanych energią fotowoltaiczną na śląsku, informujemy, iż istnieją dwa różne programy wsparcia: preferencyjna pożyczka oraz dotacja.Poniżej przedstawiamy przekrojowy Program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Sosnowcu (zarówno dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób prawnych)
1. Dotacja na montaż instalacji fotowoltaicznych (bezzwrotna)

  • Dofinansowanie nawet 20% całej kwoty netto

2. Preferencyjna pożyczka z ewentualnością umorzenia części pożyczki

  • Spłata pożyczki w przedziale czasowym od 3 do 12 lat
  • Kwota pożyczki – 80% kosztów kwalifikowanych netto.
  • Nawet do 40% umorzenia pożyczki
  • W przypadku montażu instalacji fotowoltaicznych powyżej 10 kW
  • 3% w skali roku wynosi preferencyjne oprocentowanie

Teren działania Elve w województwie śląskim: Katowice, Chrzanów, Bielsko-Biała, Mysłowice, Sosnowiec, Gliwice, Częstochowa.

Częstochowa

Herb Częstochowa: fotowoltaika
Częstochowa to bardzo często odwiedzane przez turystów z całej polski miejscowość. Położona na południu polski nad rzeką Wartą, Częstochowa zlokalizowana jest w granicach województwa śląskiego. Ze względu na bazylikę jasnogórską i klasztor na Jasnej Górze, Częstochowa to jedna z głównych destynacji pielgrzymów w Polsce. Jednak to nie jedyny powód by odwiedzić to miejsce, czy nawet zostać jednym z jego mieszkańców. Warto wziąć pod uwagę także inne jego aspekty. Zarówno kultura, jak i przemysł  i gospodarka  z roku na rok prężnie się rozwija. Obecnie na terenie samej Częstochowy działa ponad dwadzieścia tysięcy przedsiębiorstw. Częstochowa jest także centralną siedzibą Częstochowskiego Okręgu Przemysłowego, który pod względem wielkości plasuje się na miejscu trzecim w województwie śląskim. Zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa warto wyposażyć w instalacje fotowoltaiczne, które ograniczą koszta ponoszone za prąd. Dlatego wydatki poniesione na montaż paneli fotowoltaiczne w bardzo szybki czasie mogą się zwrócić. Tym bardziej, że istnieje szereg programów dofinansowujących montaż takich instalacji. Z uwagi na sporą ilość przedsiębiorstw w tym mieście – fotowoltaika sprawdza się tutaj idealnie.

 

Krzysztof Szewczyk - koordynator fotowoltaiki w SosnowcuKrzysztof Szewczyk
Koordynator ds. fotowoltaiki w Sosnowcu i okolicach

telefon: 889 209 302
e-mail: k.szewczyk@elve.pl

Zostaw nam swój numer

Skontaktujemy się z Tobą!


Elve - Fotowoltaika Kraków

Elve sp. z o.o. sp. k.
Retoryka 1
31-108 Kraków

Adres e-mail: info@elve.pl
Telefon: 12 200 21 00

KRS: 0000561231
NIP: 6772389604
REGON: 361651551

Kapitał zakładowy w całości opłacony