FOTOWOLTAIKA TARNÓW

Fotowoltaika Tarnów

Elve, polska firma zajmująca się tematem energii odnawialnej, z uwagi na coraz bardziej dynamiczny rozwój, rozszerza swoją działalność na inne miasta w województwie małopolskim. Swoim Klientom proponujemy także fotowoltaikę w Tarnowie. Montaż paneli fotowoltaicznych dla firm i przedsiębiorstw staje się coraz bardziej popularny, a właściciele doceniają zyski oraz niezależność, którą niosą ze sobą odnawialne źródła energii.

 

Korzyści z fotowoltaiki dla firm i przedsiębiorstw:
  • niezależność od zakładu energetycznego
  • zredukowanie rachunków za energię elektryczną w firmie
  •  stopa zwrotu 10-15% w skali rocznej

Fotowoltaika Elve w Tarnowie

Temat fotowoltaiki i dotacji na to przedsięwzięcie jest często podejmowany w mediach. Z uwagi na niekompletne informacje naszym Klientom chętnie doradzamy i proponujemy najlepsze rozwiązania finansowe. Posiadamy także aktualną i rzetelną wiedzę dotyczącą programów wsparcia, które mogą być krajowe lub regionalne. Nabory wniosków o dofinansowania organizowane są w różnych trybach, na przykład ciągłym lub konkursowym, gdzie nabór ogłaszany 30 dni przed terminem zgłoszeń.
Skutecznie doradzamy i pomagamy w formalnościach związanych z  pozyskaniem zewnętrznego źródła finansowania. Inwestycje w instalacje związane z fotowoltaiką objęte są różnymi programami wsparcia ze środków zarówno krajowych jak i regionalnych. Nabory wniosków organizowane są w  trybach zarówno ciągłym jak i konkursowym, gdzie nabór ogłaszany jest na 30 dni przed terminem zgłoszenia.
Fotowoltaika w województwie Małopolskim: Tarnów

Aktualnie na terenie województwa małopolskiego uruchomiony jest program wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Tarnowie w postaci preferencyjnej pożyczki z możliwością umorzenia.

Główne założenia programu:

  • Dla instalacji fotowoltaicznych powyżej 10kW.
  • Kwota pożyczki – 100% kosztów kwalifikowanych netto.
  • Możliwość umorzenia – do 40% kwoty pożyczki!
  • Preferencyjne oprocentowanie – 3,6% w skali roku!
  • Okres spłaty pożyczki – od 0 do 10 lat.
  • Koszt kwalifikowany – 6000 zł brutto za 1 kW.
Kamil Bielak - koordynator ds. fotowoltaiki w Tarnowie
Kamil Bielak

Koordynator ds. fotowoltaiki w Tarnowie i okolicach

telefon: 889 209 250

e-mail: k.bielak@elve.pl

Teren działania w województwie Małopolskim: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska, Andrychów, Olkusz, OświęcimMaków Podhalański, Myślenice, Chrzanów, Dobczyce, Wadowice, Skawina, Trzebinia, Niepołomice, Miechów, Nowy Targ.

Brzesko

Brzesko to miasto położone w województwie małopolskim, niedaleko stolicy Małopolski. Miejscowość ta znajduje się nad rzeką Uszwicą. Na tym terenie mocno rozwija się przemysł np. metalowy. Przedsiębiorstwa związane z różnymi branżami, które posiadają hale produkcyjne czy inne budynki z dużą powierzchnią dachu, rozpoczęły inwestycję w fotowoltaikę, która zapewnia im energię ze słońca i stopniowy zwrot z inwestycji. Miasto stale się rozwija, dając nowe perspektywy. Bliskość Krakowa jest tutaj tylko zaletą. W Brzesku działa kolej, miejska komunikacja,a w pobliżu znajduje się także samolotowe lądowisko.
Jest to także miejsce, które warto odwiedzić podczas wycieczki po województwie małopolskim. Znajduje się słynny Browar Okocim, ale także duża ilość zabytków jak np. kompleks pałacowo-parkowy, liczne kościoły, pomniki, a także zabytkowe cmentarze.

Bochnia

 

Bochnia miasto położone również w Małopolsce, w odległości około 50 kilometrów od Krakowa. Prawa miejskie posiada od XIII w. Sama nazwa miasta zmieniała się nieznacznie na przestrzeni wieków. Nazwa miasta zawiera rdzenia -boch, biorącego swoje znaczenie od przeróżnego rodzaju terenów podmokłych i mokradeł. Warto nadmienić, że jest to jedno z najstarszych miast w tym regionie Polski i jej nazwa widniejąca w starych dokumentach to także Solna Góra, która jednak nie miała nic wspólnego z górą w dzisiejszym rozumieniu. Na tamte czasy tak mówiło się na szyb w kopalni. Na terenie Bochni znajduje się wiele użytków rolnych, stąd prężnie rozwija się rolnictwo i powiązane z nim sektory gospodarki. Bochnia posiada wiele zabytków jak np. Bazylika kolegiacka czy kaplice jak i zabytkowe cmentarze.W mieście nastawionym głównie na handel i przemysł, znajdują się między innymi zakłady produkcyjne Stalprodukt SA. oraz mniejsze przedsiębiorstwa, które korzystają z energii odnawialnej i fotowoltaiki.

Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska jest miastem, które leży niedaleko od Tarnowa (jest to bowiem odległość 20 kilometrów). Niewielka miejscowość położona jest nad urokliwą rzeką Breń. Mimo niewielkich rozmiarów miasto jest niezwykle przyjazne dla mieszkańców i przyjezdnych, którzy zatrzymują się tutaj w ramach przystanku na trasie. O niezwykłym klimacie miasta i okolic świadczy także jego nazwa. Niegdyś te tereny były zarośnięte przez ogromne lasy i gaje dębowe. Drugi człon nazwy pochodzi od Tarnowa, który znajduje się w niedalekiej odległości. Na tych terenach rozwija się głównie rolnictwo, mieszkańcy posiadają własne pola a także sady. Dąbrowa Tarnowska jest miejscem, w którym znajdują się także liczne kościoły, pomniki czy ruiny Pałacu Lubomirski.
Właściciele firm z tego regionu mogą wykorzystać hale produkcyjne do zamontowania na nich paneli fotowoltaicznych i rozpoczęcia pozyskiwania energii z fotowoltaiki. Dzięki temu przedsiębiorstwo jest w stanie produkować energię na własne potrzeby i nie przejmować się rachunkami za prąd.

Zostaw nam swój numer

Skontaktujemy się z Tobą!


Elve - Fotowoltaika Kraków

Elve sp. z o.o. sp. k.
Retoryka 1
31-108 Kraków

Adres e-mail: info@elve.pl
Telefon: 12 200 21 00

KRS: 0000561231
NIP: 6772389604
REGON: 361651551

Kapitał zakładowy w całości opłacony